Biłgorajskie :: Zobacz temat - Konserwacja podwozia samochodu

Forum Biłgorajskie Strona Główna
www.webaukcje.pl
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Konserwacja podwozia samochodu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Motoryzacja
Autor Wiadomość
Tresto
Małomówny
Małomówny

PostWysłany: Nie 11:11, 31 Sty 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam! Moja pierwsza zima golfem przejeżdżona, jak się teraz okazało golfika łapie ruda na progach. Gdy to zobaczyłem pojechałem do miejscowego lakiernika. Obejrzał golfa i powiedział że może zrobić mi progi, i od razu polecił konserwacje podwozia. Zaglądaliśmy tam i teoretycznie nie wygląda najgorzej. Do tego zaoferował mi polerkę lakieru i ogólną korektę.
Ceny jakie powiedział:
-progi + polerka =250zł
-konserwacja podwozia = 200zł
W tym wszystkim korekta lakieru,odprysków. + do tego mój materiał.
Cena wydaje się super, ale nie o to tu chodzi. Nie ufam jakoś temu gościowi, z progami sam sobie nie poradzę. Dlatego chciałbym sam wyczyścić podwozie + pomalować bitgumem(tak jak polecił lakiernik).

Pytanie: czy jestem w stanie sobie z tym sam poradzić? I czy konieczne jest malowanie podwozia sprężarką?

Chodzi o to że po pierwsze chciałbym zaoszczędzić pieniądze, a mam sporo wolnego czasu. A druga sprawa to taka że lakiernik nie wydaje mi się pierwsza klasa i myślę że lepiej od niego przygotował bym materiał do malowania.

- Oczywiście, że się rozmnażamy - powiedział spokojnie. - To jedno z naszych ulubionych zajęć.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Damian2014
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Pon 11:07, 01 Lut 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

To faktycznie nie jest drogo. Jeśli gościo byłby sprawdzony to spokojnie mógłbyś mu dac samochód. Ale jeśli nie ufasz oraz jeśli cena jest dla Ciebie podejrzana to sam się tym zajmij. Na stronie jest artykuł o tym jak się za to zabrać:
http://www.autopasje.pl/konserwacja-podwozia-jak-samodzielnie-zabezpieczyc-podwozie-przed-korozja/

Powiem Ci,że nie jest to tak skomplikowane jak sie czasami o tym myśli. Spokojnie sobie poradzisz samodzielnie. Ja ostatnio się za to zabrałem i całkiem nieźle mi to poszło.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Bambi
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sob 8:00, 13 Lut 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Znajomy kupił samochód w którym podwozie było tak zakonserwowane, że zakrywało jego defekty. Wszystko skończyło się źle bo auto było unieruchomione. Na szczęście transport aut pomógł dowieść nam samochód do domu. Ale było sporo problemów.

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pon 15:02, 22 Lut 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ja zawsze sam maluję podwozie, nie trzeba do tego używać sprężarki do malowania. Jak jesteś ogarnięty to bez trudu sobie poradzisz, w necie jest masa porad.

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto 4:31, 31 Maj 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

To prawa. O ile chodzi o kwestie motoryzacyjne, na forach samochodowych można znaleźć bardzo ciekawe porady w zakresie konserwacji czy drobnych napraw samochodu. Sama na jednej z takich właśnie stron natrafiłam na wiele pozytywnych opinii na temat oleju samochodowego marki Amsoil i regularnie go kupuję na http://chemiasamochodowa24.pl
pacia
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sro 17:08, 01 Cze 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Można to bez problemu ogarnąć samemu. Szkoda przepłacać za takie proste rzeczy w warsztatach Wink

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Czw 17:10, 01 Wrz 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Co to za Golf ktory wymaga takich rzeczy? Ogolnie auta ktore maja nawet 12-15 lat nie wymagaja konserwacji. Są fabrycznie dobrze zakonserwowane i nikt takich rzeczy nie robi.

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Czw 12:06, 15 Wrz 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam Smile Jeśli szukasz produktów, które idealnie sprawdzą się jako konserwacja, to zachęcam, żeby skorzystać z oferty tego sklepu: https://eport2000.pl/boll.html - znajomy twierdzi, że sklep ma produkty na wysokim poziomie oraz, jak można zauważyć, fajny wybór. Na pewno znajdziesz coś, co pomoże odpowiednio zadbać o auto.
Jaromił
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sob 16:35, 01 Paź 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

dzieki za pomoc
Bavaross
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pon 12:40, 15 Maj 2017 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam interesuje mnie naprawa ciężarówek śląsk znacie może jakąś dobrą firme ? Fajnie jakby też w ofercie mieli właśnie konserwację podwozia, będę wdzięczny za polecenie jakiegoś dobrego serwisu Wink
Marlena77
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Pon 22:10, 26 Cze 2017 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Jesli 'ruda' zzera Wasze auta, to moze warto zrobic renowacje nadkoli, progow itp? - polecam http://www.fancydetailers.pl/oferta/pielegnacja-kol-i-nadkoli.html - daje to naprawde wiele i warto w taka usluge raz na jakis czas po prostu zainwestowac.
karr
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Czw 8:57, 06 Lip 2017 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Dobrze wiedzieć.
Ogarek
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pon 11:45, 20 Lis 2017 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Kolego, 250zl za zrobienie progów plus korekta lakieru? To chyba jak Ci szmatą przetrze Smile
Sprawdź sobie ceny takich usług i pamiętaj że jak coś jest za tanie to na pewno nie jest dobre. Polerkę na takim poziomie możesz sobie samemu zrobić ręcznie jak masz dużo czasu. Pasta, fibra i jedziesz, zawsze efekt będzie lepszy od tego co masz. Na koniec walisz dobry trwały wosk, np. taki: https://cleantechco.pl/sklep/pielegnacja-lakieru/premium-liquid-wax/ i masz na kilka miesięcy piękny lakier.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Motoryzacja

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat