Biłgorajskie :: Zobacz temat - Pytanie odnośnie instalacji solarnych

Forum Biłgorajskie Strona Główna
www.webaukcje.pl
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Pytanie odnośnie instalacji solarnych Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Region
Autor Wiadomość
Keczo
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Wto 20:41, 21 Lut 2012 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam.
Mam pytanko odnośnie tej instalacji która ma być niedługo zamontowana w moim domu. Otóż zaszła pewna jak dla mnie dziwna sytuacja.
Kiedy panowie monterzy przyjechali zakładać panele na dom okazało się że do wyboru mam tylko jedno miejsce na dachu. Niestety dach jest zorientowany w kierunku wschodnim i aby zamontować panele trzeba najpierw zrobić jakby taras dzięki któremu będą one skierowane w kierunku południowym. Niestety dowiedziałem się że za taki taras trzeba dopłacić i coby dużo nie mówić się troszkę zdenerwowałem. Przejrzałem umowę i nie ma w niej żadnej wzmianki że trzeba będzie dopłacić za jakieś dodatkowe elementy więc jak to jest? Orientuje się ktoś w temacie?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Lubelski
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Pią 11:37, 28 Gru 2012 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

O. szkoda, że dopiero teraz zauważyłem wątek - ale się wypowiem. Pewnie firma montująca ci solary mogłaby zamontować kolektory słoneczne bez dodatkowego tarasu - tak jak obejmuje umowa - ale jeśli jest możliwość ich montażu tak, że ich wydajność będzie lepsza, to czemu nie? Wydaje mi się, że to uczciwe podejście.

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią 17:42, 28 Gru 2012 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ja dodam do tematu tyle, że mam solary zamontowane "idealnie do slonca", i z kranu praktycznie od rana do wieczora leje się wrzątek. Więc nie ma co oszczędzać bo to się zwróci.

Druga sprawa, też u mnie w domu dołożylismy 3000 do tego interesu Smile Okazało się, że najlepsze i najbardziej logiczne miejsce jest na tarasie, który jest pokryty eternitem Smile Wiadomo, trzeba było go zdjąć i pokryc blachą bo inaczej by nie zamontowali.

Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Pon 9:17, 07 Sty 2013 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

b44 napisał/a:
Ja dodam do tematu tyle, że mam solary zamontowane "idealnie do slonca", i z kranu praktycznie od rana do wieczora leje się wrzątek. Więc nie ma co oszczędzać bo to się zwróci.

Druga sprawa, też u mnie w domu dołożylismy 3000 do tego interesu Smile Okazało się, że najlepsze i najbardziej logiczne miejsce jest na tarasie, który jest pokryty eternitem Smile Wiadomo, trzeba było go zdjąć i pokryc blachą bo inaczej by nie zamontowali.

Jakby ktoś w przyszłości sobie czytał ten wątek, warto dodać, że jeśli czasem jest niemożliwe ustawienie kolektorów bezpośrednio czołem do słońca, to jeśli zamontujemy kolektory próżniowe - to ich sprawność energetyczna może być i tak rewelacyjna.
A w kwestii różnorodności ustawień systemów solarnych, można zajrzeć do tej galerii:
Kolektory słoneczne - galeria
Pozdr.
Smile

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pią 10:51, 29 Maj 2015 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Myślę, że warto dopłacić trochę i mieć pewność wykorzystania całej energii elektrycznej z promieni słonecznych. Bo gdy panele znajdą się w złym miejscu, energii może być znacznie mniej.

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Czw 10:17, 25 Lut 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Mamy zamiar skorzystać z tej oferty http://www.immergas.com.pl/Produkty,2306/I_PV_250W Ma dziesięć lat gwarancji, jest ekonomiczny i ekologiczny. Chyba zdecydujemy się na model bez podłączenia do krajowej sieci energetycznej
calriphen
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Wto 17:10, 10 Maj 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Dziekuje !

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pon 20:29, 27 Cze 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

jeżeli ma to poprawić jakość soalrów to czemu nie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Region

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat