Biłgorajskie :: Zobacz temat - Kolejka wąskatorowa Lipa - Biłgoraj

Forum Biłgorajskie Strona Główna
www.webaukcje.pl
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Kolejka wąskatorowa Lipa - Biłgoraj Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Region
Autor Wiadomość
Keczo
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Nie 16:08, 31 Lip 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam. Miałby ktoś może mapę z przebiegiem tej kolejki bo w goglach jedyne co znajduje to się urywa w Szewcach.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Pon 20:54, 01 Sie 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Keczo napisał/a:
Witam. Miałby ktoś może mapę z przebiegiem tej kolejki bo w goglach jedyne co znajduje to się urywa w Szewcach.

Masz w planach przejscie szlakiem kolejki?

Image

Na tej mapie jest oznaczona tylko czesc trasy dawnej kolejki (mapa urywa sie w okolicach Lazka Ordynackiego) . Najlepie byloby gdybys wybral sie do sklepu w budynku SP nr.2 (to chyba sklep pod patronatem PTTK) i tak przejrzal mapy. Moze uda Ci sie tam zdobyc ponizsza mape. Z tego co pamietam (zastrzegam jednak ze moge sie mylic, najlepiej gdybys sprawdzil) to w niej jest to czego szukasz.

Image

Keczo
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sro 0:15, 03 Sie 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Cookie Monster napisał/a:

Masz w planach przejscie szlakiem kolejki?

Raczej przejazd rowerem w moim wypadku i na pewno jeszcze nie całym szlakiem Very Happy Zresztą najpierw chciałbym spróbować traktu janowskiego.
Interesuje mnie to też dlatego że zwyczajnie niedaleko mojego domu to przebiegało, ale w pewnym miejscu urywa się ślad Wink

Cookie Monster napisał/a:

Na tej mapie jest oznaczona tylko czesc trasy dawnej kolejki (mapa urywa sie w okolicach Lazka Ordynackiego)

Akurat przebieg trasy z Lipy do Bukowej można znaleźć na internecie. Niestety w Bukowej jakby się urywa. Co prawda jest pojawia się znowu dobrze ta trasa za Dąbrowicą (może ktoś kojarzy starą kolejkę) i znowu urywa się za jednym z mostów

Ale dzięki za pomoc, przynajmniej wiem już gdzie szukać
Smile

P.S Miałby może ktoś tą książkę http://www.laspolski.net.pl/Kolej_lesna_lipa-bilgoraj_1941-1983,strona-1302.html ? Myślę że była by ona bardzo pomocna
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Sro 21:21, 03 Sie 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Na forum GTRu Artur Pawlowski (autor przewodnikow po Roztoczu) pisze:
Cytat:
Pierwszy konkretny nasyp widziałem w Dąbrowicy. Wyraźnie zaczyna się przy linii normalnotorowej i LHS. Trafiłem tam z Dąbrowicy szlakiem rowerowym niebieskim (szlak wiedzie do Ujścia, jednak poza tym fragmentem w Dąbrowicy nie prowadzi nasypem).
Osobiście przeszedłem po nasypie odcinek Ujście - Łążek Ordynacki. Nasyp cały czas wyraźny. Tu i ówdzie podkłady, śruby itp. Wszędzie dobrze zachowane mosty! Jedyny odcinek mocno zarośnięty, szczęśliwie krótki, trafił się tuż co przed Porytowym Wzgórzem, trzeba się było przedzierać.
Dalej widziałem fragmenty nasypu, przy okazji licznych wypraw, ale to już tylko przy okazji.

Takze mialem okazje przejechac sie czescia trasy dawnej waskotorowki, z Dabrowicy w glab lasu. Dojechalem do kamiennej drogi i odbilem w lewo. Tak ta droga wyglada w lesie. Poszukaj tej i innych fotografii w mapach google a uloza Ci sie one w linie prosta ktora biegla waskotorowka (od Dabrowicy w kierunku Bukowej) . Kolejnym odcinkiem jaki przejechalem byl bardzo krotki fragment w okolicach wsi Szewce. Ja odbilem ze szlaku na tzw. kamieniowke, w kierunku wsi Kapronie, a nasyp (co sprawdzilem) konczyl sie za okolo 100-200 metrow. Dalej teren sie obnizal, porosniety byl krzakami, mozliwe ze bylo tam jakies bagienki, co w Lasach Janowskich jest dosc czesto spotykane.

Jesli zas chodzi o Trakt Janowski to po obecnych deszczach moge tylko zyczyc powodzenia. Kiedys czytalem relacje kolesi ktorzy przejechali traktem i byli bardzo zdziwieni ze czesc trasy musieli prowadzic rowery w zasadzie po bagnie (ziemia sie pod nimi ruszala). Jak znajde ten wpis to podlinkuje. Acha, i sprawdz to

A ksiazke to sam bym kupil. Smile

Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Pon 6:01, 22 Sie 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

@Keczo

Jak juz bedziesz mial za soba ta trase za soba to prosze napisz kilka slow na ten temat.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Region

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat