Biłgorajskie :: Zobacz temat - Wywiad z Burmistrzem Biłgoraja Januszem Rosłanem

Forum Biłgorajskie Strona Główna
www.webaukcje.pl
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Wywiad z Burmistrzem Biłgoraja Januszem Rosłanem Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Pytanie do...
Autor Wiadomość
andrew
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Wto 14:33, 03 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Witam Panie Burmistrzu, chciałbym prosić o ustawienie znaku przy dawnej szkole muzycznej, gdzie obecnie znajduje się parking, chodzi mi o to że jeśli wjeżdżamy na ten parking od strony Kościuszki jest ustawiony znak mówiący o tym że droga jest jednokierunkowa, natomiast od Nadstawnej niestety nie ma zakazu wjazdu, więc często bywa tak że jeden kierowca wjeżdża od jednej strony, drugi od drugiej i niestety zaczyna się trąbienie i czasem padają nieodpowiednie słowa.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Mac
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto 21:28, 03 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Panie burmistrzu, Podsumowując 2 pańskie kadencje.
Zadłużenie REkordowe,
żenująco niska skuteczność pozyskiwania środków z Unii,
Obwodnic jak nie było tak nie ma,
darmowego internetu nie ma,
przebudowa ul. Kościuszki nie ma,
przebudowa ul. Zamojskiej nie ma\(jedynie 340 m sie udało), Przebudowy BCK ( przynajmniej na razie) nie ma,
Nowych inwestorów lub/i uzbrojonych terenów dla nich nie ma,
Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie ma.
Na plus dla pana skanalizowanie miasta, poprawa bazy sportowej( chodzi mi tu o boiska, ponieważ hala na kredyt bez dofinansowania to w mojej opinii najwieksza pana porażka).
Ja wiem oczywiście, że znajdzie pan tysiąe wymówek dlaczego i jak to cały Lublin uwźiął się na Biłgoraj, ale szczerze ja pana rozliczam za skuteczność nie za chęci. Jakbym ja swojemu szefowi cały czas mówił, że sie nie udało ponieważ.... konkurencja była lepsza, ktoś zrobił mi na złość, nie udało mi sie dogadać itd. To zostałbym zwolniony wciągu 2 dni. Skoro pan takich rzeczy nie potrafi załatwić to oznacza że stanowisko burmistrza nie jest dla pana pisane
necr
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Pon 15:11, 09 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

A ten znów swoje. Ty jakiś retard jesteś czy z PISu? Very Happy
Czytasz wogóle posty Burmistrza, bo są w nich odpowiedzi, czy tak sie logujesz pierd....ić swoje ?
Mac
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto 21:22, 10 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

necr napisał/a:
A ten znów swoje. Ty jakiś retard jesteś czy z PISu? Very Happy
Czytasz wogóle posty Burmistrza, bo są w nich odpowiedzi, czy tak sie logujesz pierd....ić swoje ?

Chłopcze że ktoś jest "opóźniony" to może powiedzieć ale twój ojciec o tobie bo zna cię bardzo dobrze. Widze że umiejętność czytania opanowałeś, czas na umiejętość czytania ze zrozumieniem oraz umiejętność logicznego myślenia. Wydawało mi sie że napisałem zrozumiale, lecz widze że dla osób twojego pokroju należy zdanie: "Ala ma kota" jeszcze bardziej uprościć.. A wiec... Że p. Rosłan ma na każdą porażke wytłumaczenie, mnie jako mieszkańca naszego miasta, mało interesuje. Burmistrz jest naszym(mieszkańców/ wyborców) pracownikiem, który pobiera wynagrodzenie z naszych podatków. Skoro nie potrai realizować stawanych przed nim zadań ( inwestycji, ogónie pojęty rozwój miasta) to należy go zwolnić. Jak kiedyś chłopcze pójdziesz do pracy i przestaniesz brać pieniadze od rodziców na loda/ piwo to zrozumiesz że w pracy jesteś oceniany za EFEKTY a nie za chęci.
P.S Nastepnym razem jak bedziesz chciał napisać jakieś inwektywy pod moim adresem to wyślij mi wiadomośc prywatną, ponieważ na forum powinny się znajdować treści na temat, które coś wniosą a nie twoje wypociny

JohnnieWalker: Ostatnie zdanie bardzo mądrze napisane. Jak macie coś do siebie do na PW, a Ciebie Mac zachęcam do kandydowania w następnych wyborach Razz. Pokażesz wszystkim jak to się robi Cool
vio
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto 22:16, 10 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Jeśli juz tak o logicznym myśleniu zacząłeś to: Dlaczego zadajesz pytania skoro wytłumaczenie cię nie interesuje? dla Ciebie najważniejsze jest to co widzisz czy raczej czego nie widzisz "nie ma". Każda twoja wizyta na tym forum czy innym portalu to ciągła jazda po urzędnikach. Depresje masz czy coś, ktoś Cię skrzywdził z urzędu? Robisz się monotonny i nudny bo wcześniej jakoś mniej naszym burmistrzem zatruwałeś sobie głowę?
aha. Prosisz by Ci wysyłać na priwa, to czemu sam tego nie zrobiłeś powyżej?

Co by nie było OT. pytanie:
Panie burmistrzu, jakie są palny zagospodarowania dla ulicy 3-go Maja?
Pytam bo po obecnych inwestycjach; prywatnych ( budowa budynków handlowych), oraz miejskich ( stylowe oświetlenie i brak pokryci asfaltem ulicy) sugeruje na planowanie jakiegoś deptaku?Czy może mam za bujną fantazjęWink?
galaza
Maniak
Maniak
I ostrzeżenie

PostWysłany: Wto 23:40, 10 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

po prostu Mac poszedl do pracy i ocknal sie ze snu. od tej poru zieje nienawiscia i pluje jadem bo uwaza ze jest okradany. mysli ze lepiej by zainwestowal pieniadze ktore co miesiac placi panstwu. jednak sam ogranicza sie do brukowej podsklepowej krytyki i wywyzszania sie nad mlodszymi uzytkownikami forum. wedlug mnie powinien dostac ostrzezenie a nie pochwale za to co wypisuje na ludzi ktorym nie podoba sie jego zachowanie. co do Pana burmistrza nie mam az tak wielu zastrzezen do jego dzialalnosci. bycmoze jestesmy zle odbierani w lublinie przez dzialalnosc pewnego posla z naszego pieknego miasta ktory i w lublinie niezle namieszal. a jesli w urzedach ktore decyduja o przyznaniu dotacji pracuje pare osob o toku myslenia i pogladzie na rzeczywistosc typu kolega Mac nie dziwie sie ze nie mamy zbyt wielkich dofinansowan. osobiscie bardziej obwinialbym panow radnych, ktorzy w wielu sytuacjach nie wykazywali checi wspolpracy, niz burmistrza. uwazam kadencje Pana Rosłana za o wiele bardziej udana niz poprzednika ktory bardzo lubil organizowac festyny i jedyna inwestycja jaka rzucila mi sie w oczy to remont chodnika.

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro 5:52, 11 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Dlaczego obwiniam burmistrza? Przecież to On jest odpowiedzialny za stan miasta, i prosze nie piszcie o radnych ponieważ jacy są to każdy wie, ale to właśnie koalicja komitetu J. Rosłana i Biłgoraj 21 mają wiekszość w radzie i głosują jak burmistrz chce.
Jeśli wytykam błędy to znaczy że jestem sfrustrowany? Czy lepiej jak ty (galaza) popierać burmistrza że został zrobiony chodnik na 200 m i UDAWAĆ że po naszym mieście miło sie spaceruje, że chodniki są równe, ulice bez dziur a w mieście jest czysto?! Wole być kryrtykantem, wole motywować władze do działania niż zachwycać sie byle śmieszną( wielkościowo) inwestycją.

P. Burmistrzu kiedy bedzie robiona ul. Nowakowskiego i czy jest możliwość pozyskania środków unijnych na jej realizację.
andrew
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sro 10:56, 11 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Można też obwiniać naszych wszystkich polityków łącznie z burmistrzem chcą ze szkół zwolnić 60 nauczycieli(żeby zaoszczędzić), to bardzo duża liczba - a może zamiast ich zwalniać nasi szanowni politycy obniżą sobie diety, albo jeszcze lepsze rozwiązanie całkowicie się ich zrzekną. W końcu polityka samorządowa powinna być "uprawiana z pasji i miłości do miasta" zamiast do pieniędzy... buźka Smile
galaza
Maniak
Maniak
I ostrzeżenie

PostWysłany: Sro 15:45, 11 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

chodnik zostal zrobiony pod koniec kadencji poprzedniego burmistrza i za chwile byl zrywany bo trzeba bylo kanalizacje zrobic. nie wiem jak reaguje na negatywne opinie pan Roslan ale na mnie takie slowa nie dzialaja motywujaco. mysle ze za wiele jest jakichs wewnetrznych rozgrywek a za malo checi zrobienia czegos pozytywnego w naszych wladzach.

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro 20:44, 11 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Mac napisał/a:
Dlaczego obwiniam burmistrza? Przecież to On jest odpowiedzialny za stan miasta, i prosze nie piszcie o radnych ponieważ jacy są to każdy wie, ale to właśnie koalicja komitetu J. Rosłana i Biłgoraj 21 mają wiekszość w radzie i głosują jak burmistrz chce.

Po pierwsze "miasto" to nie jeden pan burmistrz. To jakbyś obwiniał prezydenta za brak ustaw - co ma piernik do wiatraka.
Mac mnie po prostu wk..ia, że polityczny przeciwnik burmitrza powtarza w kółko to samo anonimowo. Może pójdziesz do niego go zapytac o to, bo jak widze on odpisuje, a do ciebie nie dociera. Jak widze nie chcesz żeby pisał faktów zgodnych z rzeczywistością tylko to co CIEBIE przekonuje. Proponuje sam sobie napisz co cie zadowoli i gtfo z forum. Co ty zrobiłeś dla miasta anonimie i proszę odpisz co byś zrobił na miejscu burmistrza - więcej, lepiej, szybciej .... snuj swoją bajke kolego.
P.S. daje głowe że mac to Piotti lub Zbigniew K. Very HappyVery Happy
Mac
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Czw 9:48, 12 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

zarzucasz mi anonimowosc a sam piszesz pod nickiem. co zrobilem dla miasta to ja wiem i jestem z tego dumny. Atakujesz moja osobe ale nie potrafisz odpowiedziec na moje argumenty. Nie porównuj burmistrza miasta do prezydenta bo sie kompromitujesz, zapoznaj sie z konstytucja na temat kompetencji osób w państwie. Bardziej adekwatne jest porownanie do premiera. Powiedz kto przeszkadza rzadzic burmistrzowi skoro jego koalicja ma wiekszosc w radzie miasta. 2 kadencje i jakie mamy sukcesy? Jakby nie black to co by bylo?a gdzie nowe miejsca pracy? Miasto sie rowija ale nie dzieki wladza lecz mimo im
necr
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Czw 15:08, 12 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Odpowiedź na jakie twoje argumenty? Piszesz w kółko to samo nawet jak burmistrz odpisze zgodnie ze stanem faktycznym to ciebie to nie zadowala. MA zmyslać dla twojego zadowolenia? Sam nad nim popracuj w domu lepiej Very Happy.
Burmistrz nie tworzy miejsc pracy chyba ze ma zwiększyć ilość etatów, ale chyba dość tam świętych krów. Może burmistrz ma tobie znaleść prace ?
Prace dają okoliczne firmy, a nikogo nie zmusisz na siłe żeby tu inwestował i zatrudniał ludzi. Tworzenie stref ekonomicznych to nie gestia burmistrza wiec przestań bredzić. Niedługo zbanują cie za to samo IP Very Happy
janusz
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Czw 16:29, 19 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Drogi Andrew,
Wniosek w sprawie ustawienia znaku prześlemy do Zarządu Dróg Powiatowych, bo ul. Nadstawna jest drogą powiatową, a ustalanie organizacji ruchu na terenie całego Miasta
(również na drogach miejskich) należy do Starosty.
Drodzy internauci,
Wydaje mi się, że za bardzo idziecie w politykę. Na pierwszy rzut oka widać, że Mac mnie nie cierpi, ale nie mogę mieć do niego o to pretensji. Ja też nie wszystkich lubię, choć wiara nakazuje mi, abym miłował bliźniego, a więc także Maca.
Wiem, że nie wszystkie moje plany udało mi się zrealizować. Wiele inwestycji nie zostało wykonanych, inne, których nie planowałem (np. ul. Poniatowskiego, M. Konopnickiej, Wiejska), udało się zrobić i służą mieszkańcom. Być może jestem nieudolny i powinienem wrócić do pracy w szkole? Wkrótce ocenią to wyborcy i wybiorą tego, którego będą uważali za najlepszego. Ja również chciałbym, aby miasto rozwijało się jak najszybciej, aby powstawały nowe drogi, chodniki, parki, fontanny, piękne obiekty sportowe, służące rozrywce itd. Jeśli macie kandydata, który zna złoty środek na pozyskiwanie środków zewnętrznych, to go po prostu wybierzcie. Odnośnie dotychczasowych „osiągnięć” Miasta to prawda jest taka, że są samorządy, które pozyskały znacznie więcej środków unijnych oraz takie, które pozyskały ich znacznie mniej niż Biłgoraj.
Niezaprzeczalnym jest, że w ostatnich 8 latach powstało dużo, dużo więcej inwestycji, niż w poprzednich 8, a nawet 12 latach. Nie przypisuję zasług sobie, tylko możliwościom finansowych Miasta oraz pozyskanym środkom zewnętrznym. Wielokrotnie na portalach zamieszczane były szczegółowe dane dot. wykonanych inwestycji, więc nie ma sensu ich ponownie wymieniać, bo to i tak nie wpłynie na zmianę nastawienia Maca. Nie krytykujcie tylko proszę Palikota za to, że nic nie zrobił dla Miasta, bo to nie prawda. Właśnie w najbliższy poniedziałek nastąpi „symboliczne” rozpoczęcie prac przy drodze Biłgoraj –Frampol. Nikt nie zaprzeczy, że to zasługa głównie J. Palikota. Kiedy wybrano Palikota do parlamentu, zapytał mnie co moim zdaniem jest najważniejsze dla Biłgoraja. Jako najważniejsze zdanie wymieniłem budowę drogi 835. Powiedział, że zrobi wszystko, aby droga była i ……... będzie. Obiecał wspierać Biłgoraj w staraniach o środki na halę sportową i BCK i wierzę, że dofinansowanie otrzymamy.
Odnośnie ul. 3-go Maja, to na razie nie planujemy jej przebudowy. Moim zdaniem powinna być wyremontowana w technologii klinkierowej, ale biorąc pod uwagę, że nie ma możliwości pozyskania na jej remont środków zewnętrznych, trzeba się jeszcze trochę pomęczyć i poczekać na „lepsze czasy” dla budżetu.
pozdrawiam
Janusz
legre
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Czw 20:43, 19 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Jeśli mogę wtrącę też swoje 3 grosze. Myślę, że Mac ma wiele racji. Nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi czy też nie. Czy jest takiej orientacji politycznej czy innej. Chodzi raczej o to jak wygląda Biłgoraj, miejsce w którym się żyje, pracuje i odpoczywa po pracy. Co jest w nim robione nowego, co jest modernizowane? Czy jest ściąg inwestorów, kampanie promujące miasto, imprezy plenerowe, itd? Ja już nie mieszkam w B-ju, wyprowadziłem się z rodziną do innego miasta żeby się rozwijać i mogę powiedzieć że teraz mam porównanie jak B-j jest daleko w tyle. Podstawa todobre drogi. Uważam że jak gdzieś indziej można to w Biłgoraju też.
Tylko trzeba pozbyć się małomiasteczkowej dumy i wziąść się do roboty bo inaczej to za 50 lat Biłgoraj zaorają. Pozdrawiam
Mac
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sob 10:50, 21 Sie 2010 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

witam
Panie Burmistrzu prosze nie mieszać. Prosze nie sugerować że moje wypowiedzi są wynikiem mojej "niechęci" do Pana. Osobiście nic do pana nie mam, przecież pana nawet nie znam. Oceniam pana jako burmistrza, pod kontem pana pracy. Moja ocena nie jest pozytywna, niech pan nie pisze " że mnie pan i tak nie przekona", ja bardzo chciałbym żeby mnie pan przekonał. Ale do tego są potrzebne sukcesy, inwestycje.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Pytanie do...

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat