Biłgorajskie :: Zobacz temat - Warto przeczytać

Forum Biłgorajskie Strona Główna
www.webaukcje.pl
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Warto przeczytać Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Polityka i Biznes
Autor Wiadomość
Primek
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią 23:27, 12 Sie 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Zginął, bo nagłośnił sprawę okradania kraju

Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Czw 21:34, 15 Wrz 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Czy Palikot ukradnie lewicę?

Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Wto 21:09, 04 Paź 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Cytat:
Nowy Ekran jako pierwsze medium w Polsce w dniu 26 września 2011 r. w artykule „Wielka tajemnica Rostowskiego i Pawlaka. Eksplozja bomby zadłużeniowej” poinformował o wysokim prawdopodobieństwie, że dług publiczny w Polsce przekroczył próg ostrożnościowy 55 % Produktu Krajowego Brutto. Konsekwencją potwierdzenia tej okoliczności będzie istotne zmniejszenie prestiżu finansowego Polski oraz w świetle aktualnego ustawodawstwa konieczność zrównoważenia budżetu państwa na 2013 r. (wysokie podwyżki podatków i duże cięcia wydatków).

Calosc tutaj

Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Czw 20:52, 06 Paź 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Młodzież robiona w trąbę po raz kolejny

O ''pompowaniu'' Ruchu Palikota i o przekretach w PKW. Ciekawy tekst.

Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Sob 22:19, 22 Paź 2011 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Cytat:
Co czwarty Polak poniżej 25. roku życia nie ma pracy. Kolejnych kilkaset tysięcy znalazło zatrudnienie za granicą, gdzie głównie wykonują zajęcia nie wymagające żadnych kwalifikacji. Doliczając tych, którzy w Polsce mają pracę nie dającą satysfakcji zawodowej ani finansowej, okaże się, że nasz system edukacji publicznej zawiódł. Podobnie zresztą jak w innych krajach europejskich. Finlandia, gdzie wprowadzono najlepszy na świecie system publicznej edukacji (młodzi Finowie wygrywają bezapelacyjnie w tzw. testach PISA mierzących ich wiedzę i umiejętności), ma również relatywnie największy (po Szwecji) odsetek młodych bezrobotnych w Europie. A najwięcej młodzieży ma pracę w Szwajcarii, gdzie resortu edukacji w ogóle nie ma. System publicznego szkolnictwa wymaga nie tyle reformy, ile gruntownej zmiany.

„Dzisiejszy edukacyjny fast food, taki sam dla każdego, w długim okresie nam szkodzi. Powinniśmy zastąpić go kartą dań, z której uczniowie sami wybiorą to, co lubią. Zamiast standaryzacji – indywidualizacja” – postuluje prof. Ken Robinson, ekspert w dziedzinie edukacji (doradzał m.in. Komisji Europejskiej, UNESCO i Radzie Europy).

Calosc tutaj

Cookie Monster
Profesjonalista
Profesjonalista

PostWysłany: Sob 12:10, 16 Cze 2012 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Tekst troszke nieswiezy ale mysle ze warto sie z nim zapoznac.

Cytat:
tekst Irka odrzucony przez Gazete Wyborcza i Tygodnik Powszechny
mysle ze warty upowszechnienia

KLAUZULA SUMIENIA w III RP
Spisane będą czyny i rozmowy...

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł pana Rafała Kalukina pt. “Sandwicze kontra ZOMO” (Gazeta Wyborcza - Duży Format, nr 32, z dn. 19 VIII 2010 r.) będący Jubileuszową laurką z okazji 25-lecia powołania Ruchu “Wolność i Pokój”.
Niektórych bohaterów tego artykułu poznałem, gdyż w roku 1987 zainteresowało się mną WKU, chcąc wręczyć mi powołanie. To spowodowało mój akces do WiP-u. Jurek Kolarzowski, Jarema Dubiel czy też Gwidon Zlatkes wprowadzali mnie, homo novus, w tajniki działania Ruchu. W tym czasie uwięzionych było kilku WiP-owców, w więzieniu głodował Sławek Dutkiewicz. Dołączyłem do akcji odsyłania książeczek wojskowych, początkowo starając się o służbę zastępczą, później radykalizując swój protest.
Piszę o tym nie po to, by prężyć zboWiPowską pierś, lecz z powodu tego, co autor napisał na końcu artykułu, a co powinno być właściwie naświetlone i sprostowane.

Calosc tutaj

Tresto
Małomówny
Małomówny

PostWysłany: Pią 6:46, 12 Wrz 2014 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Mobbing większość z nas zna to słowo - nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pada jego ofiarą. W dużym skrócie jest to łamanie praw pracowników w miejscu pracy poprzez terror psychiczny i czasami fizyczny. Informacje o kolejnych etapach, podstawach prawnych oraz jak sobie z nim radzić znajdziecie w tym artykule http://www.praca-jastrzebie.pl/porady-dla-pracownikow/297/szkodliwe-zjawisko-w-pracy-mobbing
Od siebie dodam, że lepiej go nie bagatelizować - bo często doprowadza do depresji i wstrętu przed pracą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
kkej
Małomówny
Małomówny

PostWysłany: Nie 8:14, 28 Gru 2014 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Warto jest zajrzeć na tę stronę:
http://inwestujewpomorskim.com.pl/
Nie wiem czy się z nią spotkaliście ale jest to bardzo dobre miejsce dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zainwestowaniem swoich pieniędzy.
Obecnie najlepszym sposobem jest postawienie na nieruchomości ( szczególnie w dobie tanich lokat oraz spadku cen złota...).
Rozwija się branża turystyczna tak więc poszłabym właśnie w tę stronę.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Polityka i Biznes

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat