Biłgorajskie :: Zobacz temat - Kto wędkuje ???

Forum Biłgorajskie Strona Główna
60 tysiecy krokow
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Kto wędkuje ??? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Hobby
Autor Wiadomość
pathrow
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon 8:53, 31 Gru 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

jeżeli tak jak w opisie masz 16 lat to się nie dziwię, że nie jeździsz na rzeki. Nie masz jeszcze prawka, a zalew trochę bliżej. Ale jeszcze wszystko przed tobą.

Acha a na spławik to z tyczką czy kołowrotek??

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY, KTO LEPSZY TEN PIERWSZY
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
orbit
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pon 10:17, 31 Gru 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

ja wędeczka 5 m. z kołowroteczkiem 5 łóżysk
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
pathrow
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto 14:46, 01 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

E to już prawie bolonka jak 5 metrów.
Ja mam matchówkę 4,2 shimano i do tego kołowrotek katana

I tak oto sezon pstrągowy rozpoczęty o kiju Sad
Nad Wieprzem byłem o 9 rano (nie byłem pierwszy), ale niestety rezultatów nie miałem. Może ktoś jeszcze był i miał jakieś rezultaty ??

bum
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Sob 21:14, 12 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ja niestety strasznie zaniedbalem lowienie. Przez ostatnie dwa lata, od kiedy rozpoczalem studia, bylem na rybach ledwie kilka do kilkunastu razy. Czlonkiem PZW jestem a w zasadzie bylem bodajze 5 lat. Od 2 nie mialem nawet oplaconej karty, wiec musialem udawac sie w raczej skryte miejsca, co mi absolutnie nie przeszkadzalo poniewaz uwielbiam jezdzic w zupelnie nowe, nie znane szerokiemu gronu miejscowki.

Moim ulubionym lowiskiem jest rzeka. Preferuje te wieksze. Najczesciej wedkowalem na Sanie. Moja ulubiona metoda jest grontowka z feederem. San, a mianowicie jego nurt wymaga stosowania duzego obciazenia wiec sprzet jaki posiadam, wedzisiko Jaxona o c.w. do 150g musi byc solidne.
Kiedy lowie w rzece zazwyczaj jedna wedka poluje w nurcie na takie ryby jak np brzany, leczcze a ze wedkuje najczesciej w nocy, druga lokalizuje w glebszych dolkach z nadzieja np na suma.
Bardzo lubie rowniez spining. Tutaj juz sluzy mi o wiele delikatniejszy sprzet. Jest to wedzisko Jaxon Senator o c.w. do 25g. Jesli chodzi o spiningowanie to tutaj tez preferuje rzeki, te wieksze
jak i zarowno takie jak Tanew, Łada Czarna i Biała czy Szum. Sa tu rowniez rzeki z krainy pstraga i lipienia, mi jednak mimo usilnych staran nie udalo sie zlowic do tej pory potokowca.

Czasami kiedy spacerujac wzdluz rzeki widze tych wszystkich wedkarzy to az mnie skreca w srodku. Potrafie usiasc w ich poblizu i godzinami przypatrywac sie jak łowia.
Czekam z utesknieniem na zakonczenie studiow, bo jak wiadomo dla biednego zaka oplacenie karty, jak wszystko co nabywa a nie wystepuje pod postacia alkoholu jest bardzo ciezkie.
Przyjemniaczek
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob 23:49, 12 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Rzuć łowienie, musimy znowu zacząć polować na żuberki Wink

a żeby nie odbiegać od tematu, to tylko raz w życiu byłem na rybach Razz i nawet mi się spodobało Razz

Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 0:30, 13 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

bum napisał/a:
Ja niestety strasznie zaniedbalem lowienie. Przez ostatnie dwa lata, od kiedy rozpoczalem studia, bylem na rybach ledwie kilka do kilkunastu razy. Czlonkiem PZW jestem a w zasadzie bylem bodajze 5 lat. Od 2 nie mialem nawet oplaconej karty, wiec musialem udawac sie w raczej skryte miejsca, co mi absolutnie nie przeszkadzalo poniewaz uwielbiam jezdzic w zupelnie nowe, nie znane szerokiemu gronu miejscowki.

Moim ulubionym lowiskiem jest rzeka. Preferuje te wieksze. Najczesciej wedkowalem na Sanie. Moja ulubiona metoda jest grontowka z feederem. San, a mianowicie jego nurt wymaga stosowania duzego obciazenia wiec sprzet jaki posiadam, wedzisiko Jaxona o c.w. do 150g musi byc solidne.
Kiedy lowie w rzece zazwyczaj jedna wedka poluje w nurcie na takie ryby jak np brzany, leczcze a ze wedkuje najczesciej w nocy, druga lokalizuje w glebszych dolkach z nadzieja np na suma.
Bardzo lubie rowniez spining. Tutaj juz sluzy mi o wiele delikatniejszy sprzet. Jest to wedzisko Jaxon Senator o c.w. do 25g. Jesli chodzi o spiningowanie to tutaj tez preferuje rzeki, te wieksze
jak i zarowno takie jak Tanew, Łada Czarna i Biała czy Szum. Sa tu rowniez rzeki z krainy pstraga i lipienia, mi jednak mimo usilnych staran nie udalo sie zlowic do tej pory potokowca.

Czasami kiedy spacerujac wzdluz rzeki widze tych wszystkich wedkarzy to az mnie skreca w srodku. Potrafie usiasc w ich poblizu i godzinami przypatrywac sie jak łowia.
Czekam z utesknieniem na zakonczenie studiow, bo jak wiadomo dla biednego zaka oplacenie karty, jak wszystko co nabywa a nie wystepuje pod postacia alkoholu jest bardzo ciezkie.

co studia robią z człowieka... Laughing

ja tam sobie wędkuję czasem, ale nie jestem jakimś sportowco-wyczynowco-wędkarzem, wolę po przebywać na łonie natury, w ciszy i spokoju, a że czasem coś "weźmie", to jest to dla mnie znak że powinienem częściej to robić Cool a złowioną rybke i tak wypuszczam

Internet powoli acz systematycznie odslania prawdziwa skale ludzkiego poje**nia

"Ponieważ czeka nas po śmierci nicość, spróbujmy uczynić doczesny ziemski świat jak najbardziej znośnym i przyjaznym, gdyż wszyscy jesteśmy istotami cierpiącymi i śmiertelnymi" R. Dawkins
bum
Słuchacz
Słuchacz

PostWysłany: Nie 11:53, 13 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Przyjemniaczek napisał/a:
Rzuć łowienie, musimy znowu zacząć polować na żuberki

O prosze, przyjemny jeszcze funkcjonuje! Wszyscy cie widza(a moze nie ciebie, tylko twojego brata)a ja jakos nigdy nie moge cie spotkac. Ja na zubra poluje bez jakiejkolwiek przerwy, takze jesli tylko mnie jakos namierzysz albo ja ciebie to napewno urzadzimy porzadne polowanie Wink
pathrow
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 14:40, 13 Sty 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

philll napisał/a:

ja tam sobie wędkuję czasem, ale nie jestem jakimś sportowco-wyczynowco-wędkarzem, wolę po przebywać na łonie natury, w ciszy i spokoju, a że czasem coś "weźmie", to jest to dla mnie znak że powinienem częściej to robić Cool a złowioną rybke i tak wypuszczam

Każde wędkowanie czy to sportowo-wyczynowe czy też amatorskie prowadzi do przebywania na łonie natury. Większość z wędkujących jest amatorami - zresztą jak i ja Smile
Coraz więcej osób robi to dla przyjemności a nie dla mięsa - i tacy też niestety są.

milka
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto 23:51, 26 Lut 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

jak byłam mała pamiętam jak tata, dziadek i wujkowie jeździli na ryby, żony i dzieci czekały na ich powrót. potem było wielkie przygotowywanie, bo jak to rybka-lubi pływać. wieczór mijał na opowieściach jakie to sztuki im sie zerwały(każda kolejka to kolejne centymetry).
gdy trochę podrośliśmy tata zaczął zabierać nas ze sobą, początki były trudne, nie mogłam pozbyć się obrzydzenia przy nakładaniu robaka na haczyk, na szczęście z wiekiem minęło.
ale nie to jest najważniejsze, podoba mi się atmosfera jaka panuje na rybach, takiego spokoju nigdzie indziej nie zazna, słychać tylko szum rzeki i odgłosy z lasu. jeżeli ktoś lubi posiedzieć w samotności, pozbierać myśli to gorąco polecam tę formę relaksu, a jak przy okazji uda się coś złowić to jeszcze mamy pyszną kolację Razz Razz .
tęsknię za tym, ostatni raz na rybach byłam 7 lat temu, mam zamiar zaszczepić bakcyla mojemu synkowi, ale jeszcze parę lat muszę poczekać. Wink Wink Wink
pathrow
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 19:56, 30 Mar 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

W dniu wczorajszym do naszego zalewu trafiło 480 kg karpia. Znajdowały się tam okazy wymiarowe, ponadwymiarowe i oczywiście niewymiarowe. Jak mięsiarze nie wyciągną tego po nocach to będzie można się czasem pobawić z holowaniem ładnej sztuki.

milka
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Nie 20:05, 30 Mar 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

to już teraz wiem dlaczego wczoraj dziadkowi tak bardzo zależało żeby pojechać. Razz Razz
czarna
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie 23:07, 30 Mar 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

hehe a ja bylam i widzialam Wink
ale ze to az 480kg to bym nie powiedziala.. Wink

Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon 7:44, 31 Mar 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

ja to nawet przy tym nie byłem nie mówiąc o ważeniu Razz okaże się przez sezon czy będą łowione wieeeeeeeeeeeeelkie ryby Laughing

ostrowski65
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sro 17:23, 23 Lip 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

ja polecam tutaj pod las na stawy do pana Ćwikly ;] karpie, sumy, amury, szczupaki, okonie, pstragi Smile jest wszystko a placi ( lub placilo nie wiem ostatni raz bylem w tamtym roku Very Happy) sie 1zl za 1h siedzenia. jak cos to za rybke tez sie placi ;]
pathrow
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw 20:27, 07 Sie 2008 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

WITAM

Zapraszam wszystkich na zawody, które organizuję w niedzielę 10.08.08 nad zalewem Bojary w Biłgoraju.

Otwarte zawody dla wszystkich członków PZW o Puchar Przewodniczącego powiatu PO RP.

Zapisy godz. 6.00
losowanie stanowisk godz. 6.30
rozpoczęcie zawodów 7.00
zakończenie zawodów 10.00
Rozdanie nagród.

Połów na jedną wędkę spławikową zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb.

Wszystkich serdecznie zapraszam - WPISOWEGO BRAK

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Hobby

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat