Biłgorajskie :: Zobacz temat - 3 nowe ronda

Forum Biłgorajskie Strona Główna
60 tysiecy krokow
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

3 nowe ronda Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Moje miasto, a w nim...
Autor Wiadomość
Lomanion
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw 9:54, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Dla mnie legenda jest czytelna i zielone kółeczko na Motorową jest dobrym rozwiązaniem. Chyba, że ta obwodnica południowa powstanie to wtedy tylko i wyłącznie rondo ratuje sytuację w tym miejscu.
Troszkę mnie dziwią te dwa ronda na Cegielnianej, ale raczej jak już to jedno powstanie, bo coś WRESZCIE robią z Aleją 400 lecia i raczej nie będą tego terenu szybko rozkopywać ponownie...

Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw 12:16, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

jakie ronda na Cegielnianej?

hmm moze ktos zamiescic mapke z tymi planami co maja byc faktycznie wykonane a nie z wlasnymi pomyslami i domyslami zanim sie calkiem pogubimy? Smile

Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw 13:29, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Zobacz na mapce Flowera
dwa niebieskie kółeczka Wink
Może nie na samej Cegielnianej, ale wyjeżdżają z niej
Skrzyżowanie Cegielnianej i Długiej oraz Kościuszki, Nadstawnej (i chyba przedłużenie Cegielnianej, tak to wygląda)

Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw 16:42, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

tylko pytanie skad Flower wzial te mapke Wink

bo z tego co ja wiem (a bylam u zrodla Smile) planowane jest na razie tylko to co u Flowera na czerwono + rondo na Zamojskiej u wylotu nowej obwodnicy Wink
o rondach na Cegielnianej, Dlugiej czy Przemyslowej nic nie slyszalam..

btw ta nowa obwodnica ma przecinac Moniuszki miedzy Zabia a Dworcowa?? przeciez tam ludzie mieszkaja..

Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw 16:56, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Dżizas ludzie!!
Na czerwono jest to co jest w planach (zgadza się to z tym co napisali w Tygodniku Zamojskim) a na niebiesko jest to co, według Flowera, również powinno być zbudowane.

Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw 17:31, 23 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

tak tez myslalam Wink

tak swoja droga, to jak juz zbuduja te obwodnice, to nie tylko Roznowka ale tez Bojary beda "poza miastem" Wink

PostWysłany: Pon 13:11, 27 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

czarna napisał/a:
o rondzie na Przemyslowej nic nie slyszalam..

Kiedyś czytałem w gazetce "Tanew", napisane było na co będą przeznaczane pieniądze z budżetu miasta w 2007. Była m.in. kasa na wykonanie planu owego ronda i świateł na krzyżówce Zamopjska-Długa.
czarna
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon 15:41, 27 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Rudi napisał/a:
czarna napisał/a:
o rondzie na Przemyslowej nic nie slyszalam..

Kiedyś czytałem w gazetce "Tanew", napisane było na co będą przeznaczane pieniądze z budżetu miasta w 2007. Była m.in. kasa na wykonanie planu owego ronda i świateł na krzyżówce Zamopjska-Długa.

aha, dzieki
nie wiedzialam o tym, bo Tanwi nie czytam.. tak samo jak chyba i ci, co mi tu brak bystrosci zarzucili z tym rondem Wink
no ale od planow do realizacji to jeszcze DLooooooGA droga Wink

Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon 16:31, 27 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Nie czytam i nic nie zarzucam ale, moim zdaniem, Flower jasno napisał co jest co na jego mapce.

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon 16:40, 27 Sie 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ja na mapce umieściłem tylko info co jest podane w tym artykule i dodałem od siebie co mogliby zrobić. O takich sprawach jak ronda na Zamojskiej to nic nie wiem. Może Pan Artur Bara wypowie się w temacie tym bo jest chyba najbardziej rozeznanym forumowiczem jeśli chodzi o miejskie plany Smile

Administrator
Administrator

PostWysłany: Nie 10:36, 14 Paź 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Cytat:
Źle oszacowano koszty budowy obwodnicy północnej w Biłgoraju. Może to kosztować miasto dodatkowych kilkadziesiąt milionów złotych. Opozycja wini za to burmistrza. Janusz Rosłan zapewnia, że dołożył wszelkich starań, by szacunki przygotowano właściwie

Wyliczenia kosztów inwestycji były robione na podstawie cen materiałów budowlanych, obowiązujących na przełomie 2005/2006 roku. Zgodnie z tymi danymi na obwodnicę potrzeba byłoby 26 mln zł. Samorząd Biłgoraja złożył wniosek do Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej o dofinansowanie zadania. Miasto na inwestycję może otrzymać dokładnie 22,1 mln zł i ani grosza więcej.
– Jest to stała wysokość dofinansowania, bez względu na to, jaki będzie koszt inwestycji. A ten w tej chwili szacowany jest na 46 mln zł, oprócz tego potrzeba jeszcze około 6 mln zł na wykup terenu. Koszty urosły nam do 52 mln zł. Biorąc pod uwagę inflację, koszt budowy obwodnicy może wzrosnąć nawet do 60 mln zł – oblicza radny Andrzej Łęcki.

Wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy można było złożyć do innego programu unijnego, takiego jak np. Interreg, gdzie zasadą jest dofinansowanie do 85 proc. kosztów inwestycji, ale już jest za późno.
– Nie możemy już ubiegać się o żadne inne pieniądze, poza tymi 22 mln zł. Resztę musimy zapłacić ze środków własnych. Ta reszta to bagatela, około 38 mln zł. Wychodzi na to, że my tę obwodnicę sfinansujemy w 60 proc. – przewiduje radny Łęcki. – Śmiem twierdzić, że miasto stoi przed wielkim kryzysem finansowym.

Jedna inwestycja, jeden program
Przepisy nie pozwalają na finansowanie jednej inwestycji z kilku różnych programów.
– Musieliśmy wybrać, czy pozostajemy przy programie Interreg, który wówczas finansował jedynie opracowanie dokumentacji technicznej zadania, czy wybieramy program Rozwój Polski Wschodniej, który do inwestycji dokłada 22,1 mln zł. Dlatego wybraliśmy ten drugi, korzystniejszy wówczas program – wyjaśnia wiceburmistrz Michał Dec. Dodaje, że miasto złożyło wniosek w pierwszym półroczu 2006 r.
– Wtedy nie mieliśmy dokładnego rozeznania ani na temat ostatecznej wersji programów unijnych, ani na temat obecnych cen w przemyśle budowlanym – podkreśla wiceburmistrz.
– O 200 proc. to się nawet laik nie może pomylić. Ale co dopiero fachowiec, który jest odpowiedzialny za budowę dróg. Dzięki temu jakieś 40 mln zł wydamy z naszego budżetu na budowę drogi, która nie jest nasza. Nie oszukujmy się, to jest nasz prezent dla województwa lubelskiego - denerwuje się radny Łęcki.

Wszystko było wyliczone
Zastępca burmistrza Ryszard Korniak zapewnia, że kwoty szacunkowe kosztów budowy obwodnicy nie wzięły się „z sufitu”.
– Wszystko wyliczyliśmy na podstawie danych, które pozyskaliśmy z Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zaznacza Korniak.
- O oszacowanie kosztów tej inwestycji poprosiliśmy firmę, która już długo zajmuje się budową takich dróg - dodaje burmistrz Janusz Rosłan. - Nie wiem, czy firma ta pomyliła się w szacunkach, czy rzeczywiście koszty w trakcie realizacji inwestycji aż tak wzrosną. Tego się nie dowiemy, dopóki nie zaczniemy budować. Jeżeli dostaniemy pieniądze z Unii Europejskiej, wówczas z nich skorzystamy.

Oczywiście, istnieje też możliwość rezygnacji z inwestycji. Wtedy miasto nic nie straci, ale obwodnicy jak nie było, tak nie będzie.
źródło: Kronik Tygodnia

No to mamy duży problem, a miało być tak pięknie Sad Co zrobić w tej sytuacji?

Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro 12:00, 31 Paź 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

ronda niczego nie zmienią. to wszystko rozgrywki polityczne, bo szczerze powiedziawszy rosłan niczego wielkiego nie zrobił, a na pewno chciałby jeszcze raz posiedziec na stołku burmistrza. ale szczerze powiedziawszy ich walki mnie nie obchodzą, niech się oskarżają, sądzą, przynajmniej jak są zajęci sobą niczego złego dla miasta nie zrobią.
a wracając do tematu, to zauwazyliscie jak ludzie jężdżą po rondzie???? sama nie raz widziałam jak włączają kierunki jeszcze przed nim (a wcale nie maja zamiaru skręcać w prawo), ale to tylko pół biedy, gorzej jak którys włączy lewy kierunek, nie wiadomo czy śmiać się czy płakac nad jego ułomnością.
albo czekasz aby wjechać na rondo, a tu jakiś pajac nie włącza kierunku zjazdowego i jedzie w twoim kierunku. szlag trafia bo juz dawno mogłabyś ruszyć.
tak więc jak napisałam na początku ronda niczego nie zmienią oprócz wzrostu kolizji, bo ludzie nie potrafią po nich jeździć. na razie jest jedno i dzieją się tam cuda-wianki, aż strach pomysleć co będzie jak powstanie jeszcze kilka.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Flower
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro 16:51, 31 Paź 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

milka napisał/a:

gorzej jak którys włączy lewy kierunek, nie wiadomo czy śmiać się czy płakac nad jego ułomnością.

Na rondzie włącza się takie same kierunki jak na zwykłej krzyżówce tylko dodatkowo przy zjeździe z ronda zawsze włącza się prawy, czyli jak ktoś na rondzie chce skręcić w lewo to powinien włączyć lewy kierunek i dopiero przy zjeździe zamienić go na prawy Exclamation Wink

Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro 17:58, 31 Paź 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Flower napisał/a:
milka napisał/a:

gorzej jak którys włączy lewy kierunek, nie wiadomo czy śmiać się czy płakac nad jego ułomnością.

Na rondzie włącza się takie same kierunki jak na zwykłej krzyżówce tylko dodatkowo przy zjeździe z ronda zawsze włącza się prawy, czyli jak ktoś na rondzie chce skręcić w lewo to powinien włączyć lewy kierunek i dopiero przy zjeździe zamienić go na prawy Exclamation Wink

wjazdowy kierunek na rondo jest nieobowiązkowy za to zjazdowy czyli prawy jak najbardziej Smile
heniek666
Specjalista
Specjalista

PostWysłany: Czw 0:02, 01 Lis 2007 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Flower napisał/a:
milka napisał/a:

a w jakim celu masz wlaczac lewy kierunek? wjezdzasz na rondo a pozniej tylko sygnalizujesz zjazd, oczywiscie odpowiednio wczesniej, a wlaczajac lewy mozesz spowodowac wrazenie ze masz zamiar jechac pod prad, bo przeciez lewy kierunek oznacza zmiane toru lub kierunku jazdy w lewa strone. rondo to nie krzyzowka Wink

Jestem zuchwały, bezczelny, zachłanny i co?
Od kiedy pamiętam chciałem zobaczyć wszystko
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Moje miasto, a w nim...

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat