Biłgorajskie :: Zobacz temat - 18 letnia zona/maz??

Forum Biłgorajskie Strona Główna
60 tysiecy krokow
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

18 letnia zona/maz?? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Ona i On
Autor Wiadomość
Helgaa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro 21:57, 08 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

obserwujac jeden temat zwrocilam uwage ze za bardzo od niego odchodzimy wiec postanowilam zalozyc temat zeby tamtego nie zasmiecac Razz
No własnie tak jak w temacie... co myslicie o slubie w tak mlodym wieku ? mam tu na mysli wiek 17- 20 lat ... za wczesnie czy w sam raz ??
Jak dla mnie to jest glupota ....
Nigdy w zyciu nie ochajtalabym sie dlatego ze wpadlam ! moze po pewnym czasie ale dziecko nie przyspieszy mojej decyzji o slubie z moim partenerm. Nawet jakbym go bardzooo kochala Smile Jak dla mnie to jest zbyt powazna decyzja zeby podejmowac ja pod wplywem emocji itp ...
Z miłości tez bym nie wyszla za maz w tak wczesnym wieku. Nie wyobrazam siebie w roli zony, mamusi ... Z czasem napewno to sie zmieni bo chce miec meza i dzieciaczki biegajace po domu Smile i patrzyc jak maz przypala jajecznice Razz heheh Wink Ale teraz nie ... to jest za wczesnie, Tak jak Blondyneczka powiedziala - na wszystko przyjdzie czas ... jak narazie jestem w takim wieku ze chce sie jeszcze pobawic, wyszalec a nie siedziecw fotelu z mezem przed TV i zastanawiac sie jak zaplacic rachunki ...
Wlasnie dzis sie doweidzialam ze 3 dziewczyny z mojej klasy planuja slub na tych wakacjach ... zycze powodzenia i szczescia

Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro 22:22, 08 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

heheh widze Helga ze rozmowy ze mna nastrajaja cie na pisanie tematów Very Happy jutro pogadamy Smile

a co do tematu.... marnowanie sobie zycia Ekhm...

Misiekhc
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro 23:04, 08 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Oi Lanser Ty jestes ostatni lowelasku, ktory powinien sie tu wypowiadac Laughing Moze i Tobie bocian cos przyniesie Laughing

PS. Odtrułem się.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Helgaa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto 7:22, 14 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Lanser napisał/a:
heheh widze Helga ze rozmowy ze mna nastrajaja cie na pisanie tematów Very Happy jutro pogadamy Smile

a co do tematu.... marnowanie sobie zycia Ekhm...

O tak Lanser Smile jestes moja inspiracja, muza Very Happy kiedy Cie widze od razu chce napisac temat na forum Razz

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto 14:15, 14 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ano, zgodzę się tutaj z tobą Helgo. Człowiek w wieku 18- 20 lat nie jest jeszcze emocjonalnie gotowy do rozpoczęcia tej drogi życia, z resztą, tak jak piszesz młodość musi się ' wyszumieć' ( mam nadzieję, że będę miała na to jeszcze duuuużo czasu Smile )
Małżeństwo z powodu dziecka to też głupota. Dziecko nie powinno być czynnikiem podjęcia tak ważnej decyzji, decyzja ta powinna wykwitnąć z prawdziwej, szczerej miłości. Jeżeli dwoje ludzi ma nieplanowanego bobasa, to jeżeli im na sobie zależy, będą ze sobą i tak i nie potrzebny im do tego papierek.
Ale jeżeli ktoś NAPRAWDĘ chce... no cush.. jego decyzja i nie mnie ją osądzać ani podważać, więc... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA WSZYSTKIM MŁODYM NOWOŻEŃCOM ŻYCZY SZASTA!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

"Dopóki nie połączy ich świadomość, nigdy się nie zbuntują. Dopóki się nie zbuntują, nie staną się świadomi"
Joe
Specjalista
Specjalista

PostWysłany: Wto 22:42, 14 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Nie wszyscy potrzebują się wyszumieć, głupie jest to okreslenie bo wszyscy tak uważają, moze poprostu wyszumiec chca się osoby które maja jako nie pokolei w głowie?? Ja tem nigdy nie myslełem ze musze się wyszumieć bo niby co to znaczy? A moze rozerwac (jak to Pazura ujął wsadzic sobie granata w du.e i wtedy sie rozerwie)?? Głupie okreslenia niedorstków (sorki jesli kogos uraźiłem Twisted Evil )
pmo
Specjalista
Specjalista

PostWysłany: Wto 22:59, 14 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

A czy mając męża/żonę nie można się "wyszumieć"? Z chłopakiem mogę pójść na dyskotekę, pojechać na szalone wakacje itp. a w momencie kiedy ten chłopak stanie się moim mężem to już powyższych czynności robić z nim nie mogę? Argument z "wyszumieniem" jest moim zdaniem nieco kulawy. Inaczej maja sie sprawy gdy pojawi się dziecko, ale to już inna dyskusja.

I nie rozumiem dlaczego para młodych ludzi, mieszkajacych ze sobą na tzw. kocią łapę jest taka super nowoczesna, a para młodych ludzi, którzy postanawiają się pobrać jest "walnięta". A czy slub coś zmienia? Z punktu widzenia prawa na pewno. Znajomi, młodzi małżonkowie, nawet tacy którzy przed ślubem mieszkali ze sobą kilka lat twierdzą, że ślub to nie tylko papierek, prawo do dziedziczenia itp. ale coś wiecej. Na pytanie czym jest to coś odpowiadają: przekonasz się po ślubie Wink

Tak, przyznaję, uważam rodzinę za podstawową komórkę społeczną Wink

przysłowie chińskie
Tofika
Gaduła
Gaduła

PostWysłany: Wto 23:27, 14 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Mam kolezanke, która wyszła za mąż z miłości w wieku 19 lat... Byłam zaskoczona jej decyzją, ale wiem, że ona była świadoma i wiedziała co robi. teraz jest szczęśliwą 20letnia żoną i niedługo mamusią... nie ma reguły...

Natomiast ludzie, którzy się żenią tylko dlatego, że wpadli, a nie sa siebie pewni, znaja sie bardzo krotko, po prostu wpadli i juz - marnuja życie 3 osobom na raz i to jest totalna głupota!

Jean Paul Sartre

Image

bo świat się pomylił...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
rapataplan
I ostrzeżenie

PostWysłany: Sro 10:45, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

to ze malzenstwo uklada sie przez rok jest argumentem nieco sredniem
ja tam zenilem sie dwa razy, raz jak mialem 20 lat, drugi raz 28 ale ze sporo mlodsza kobieta - obu razow nie zaluje:-)

Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro 11:07, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Czyli chcielibyscie miec juz zone/meza ?? Przynajmniej tak wnioskuje z waszym wypowiedzi. Kiedy wasi znajomi ida na piwko i pogaduchy ty musisz siedziec w domu bo maz konczy prace o 18 i musi byc obiadek a pozniej masz kupe prania do prasowania itp. W moim zyciu istnieja tez inni ludzie a nie tylko moj chlopak. Sa takze znajomi i w pewnym stopniu musialabym ich opuscic. Nie moglabym isc z nimi gdzie chce i kiedy chce bo malzenstwo to takze obowiazki. I nie rozumiem jak mozna mowic ze to ten jedyny i napewno z nim bede juz zawsze wiec po co mam czekac lepiej wziasc slub niz siedziec na kocia lape Ekhm... Nie wierze w dwie polowki jablka ze to napewna ta. Znam takich ludzi którzy byli ze soba 9 lat ale on spokal inna dziewczyne i jest z nia o wiele bardziej szczęśliwszy niż z była. Wiec nie mzoan mowic ze to ta i wezma z nia slub. Swoje zycie ograniczamy do tej jednej osoby, a może istnieje ktos kto bardziej do nas pasuje niż obecny partner( sama tego doswiadczylm i wiem co mowie) Jak dla mnie slub jest powazna decyzja na cale zycie dlatego trzeba poznac ludzi i stwierdzic „ tak chce z Toba spędzić reszte swojego zycia nigdy nie spotkałem takiej osoby jak Ty ” W tym wieku podejmujemy wiele trudnych decyzji, jakie mamy zaczac studia by dobrze mi się zylo w przyszłości. A ta decyzja jest bardzo trudna, tak samo trudna jak zdecydowanie się na slub. Czsem my sami nie potrafimy zdecydowac na jakie studia się wybierzemy, to jakim cudem mzoemy zdecydowac się na tak powazny krok? Jak możemy zdecydowac się na małżeństwo ?? Przeciez jedna decyzja wywraca do gory nogami nasze cale zycie .

Specjalista
Specjalista

PostWysłany: Sro 11:18, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Z twojej wypowiedzi Helgoo wywnioskowalem ze wogole nie warto brac slubu, bo skoro nawet po 9 latach facet opuszcza kobiete to po ilu maja wziac slub 15? 20? A z ta kupa prania i obiadem dla meza to bzdura. Bo facet sam sobie moze zrobic cos do jedzenia, a prania z 2 (w tym z ciebie) nie jest tak duzo. Jakbys miala spoko meza to tez by nie mial nic przeciwko temu zebys poszla sobie gzies ze znajomymi od czasu do czasu.

Ehhh stereotypy, stereotypy... Wink

Jestem zuchwały, bezczelny, zachłanny i co?
Od kiedy pamiętam chciałem zobaczyć wszystko
szastuch
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Sro 11:23, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Ojj Helga no teraz przesadzasz, mówisz o małżeństwie jako o złu koniecznym, a przecież jest to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu człowieka. Jeżeli jest przemyślana, to masz świadomość, że będziesz z tym człowiekiem do końca życia ( tak, ja dalej wierzę w miłość na zawsze, ah, ta moja młodzieńcza naiwność Rolling Eyes )
Co do ' wyszumienia się': tak, chcę się wyszumieć, co wcale nie oznacza, że nie mogę tego robić z facetem- być może moim przyszłym mężem. Chociaż muszę przyznać, że jak nie ma koło mnie mojego faceta, to o wiele bardziej szaleję, być może dlatego, że jest ode mnie starszy i umie czasami przywołać mnie do porządku. I osobiście nie uważam, że rodzina jest podstawową komórką społeczną, dla mnie zawsze była nią jest i będzie jednostka. ' Wyszumieć sie' rozumiem nie tylko przez zabawę, ale również przez używanie życia w taki sposób, aby każdy jego etap wypełnić nim należycie. I nie oszukujmy się- małżeństwo, a może bardziej już dzieci wiele swobód nam ograniczają, mimo iż są takie słodkie Wink
Dalej jednak nie wydaje mi się, że branie ślubu za wcześnie to dobry pomysł. Być może dlatego, że jest to jakiś większy krok w dorosłość, do której jakoś wcale mi się nie śpieszy Rolling Eyes Very Happy Wink

"Dopóki nie połączy ich świadomość, nigdy się nie zbuntują. Dopóki się nie zbuntują, nie staną się świadomi"
Biacz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Sro 12:06, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Według mnie to ty Helgaa jesteś jeszcze troszkę za młoda żeby wypisywać takie głupoty jak wypisujesz na tak poważne tematy jak ten !!!
Piszesz jakbyś miała kilku letni staż w tym temacie i wogole co to brednie !!! Dziewczyno co ty możesz wiedzieć o zyciu (żeby nie było nie uważam się sam za jakiegoś starego wyge) ty masz dopiero 17 lat !!!

Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro 12:33, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Majac te 17 lat prawie 18 moge przezyc wiecej niz ty maja 21 ...
Moze moj post wygladal tak jakbym mowila tu o "zlu koniecznym " jak ktos napisal, ale tak nie mysle o slubie. Slub to najpeikniejsza chwila w zyciu kazdego czlowieka, kazdy wyobraza sobie jak ten dzien bedzie wygladal. Ale zauwazcie ze pisze tu o slubie w wieku 18 - 20 lat a nie pozniej. Pózniej slub jak najbardziej chce byc zona i matka to marzenie chyba kazdej dziewczyny. Jestem jak najbardziej za slubem w pozniejszych latach a nie teraz !! nie wyobrazam sobie jak mozna wyjsc za maz w wieku 18 lat. Przeciez cale zycie przede mna ale na wszystko przyjdzie pora. Teraz jest cza na nauke i na bawienie sie a na zakladanie rodziny przyjdzie czas. I nie piszcie ze jestem mloda i pisze glupoty bo czasem dorosli tez pisza glupoty ... I powiem wam jedno ... dzieci czasami potrafia lepiej postepowac niz dorosli ... wiec nie mowcie " Ty jestes molody wiec g.wno wiesz "

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Sro 13:04, 15 Lis 2006 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

A skąd wiesz że to jest najpiękniejsza lub najgorsza chwila w życiu ?? Brałaś kiedyś ślub ?? Domyślam się że nie wiec nie wypowiadaj się na tematy o ktorych nie masz pojęcia tym bardziej że piszesz takie głupoty !! Pamiętaj Życie Depcze Wyobraźnie !!!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Ona i On

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat