Biłgorajskie :: Zobacz temat - Paulo Coelho

Forum Biłgorajskie Strona Główna
60 tysiecy krokow
Regulamin i pomoc:  Regulamin  FAQ | Nawigacja:  Użytkownicy  Grupy  Szukaj | Opcje osobiste:  Rejestracja  Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Paulo Coelho Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Film, kino, literatura
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Sob 23:07, 28 Lut 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

jak w nazwie tematu.
jako ze tworca cholernie znany, a jednoczesnie - moim zdaniem - lekko przreklamowany, to na temat sobie zasluzyl (no dobra, przyznaje sie, nudzi mi sie i z nudow cos napisac mi sie zachcialo).

poki co przeczytalem 'weronika postanawia umrzec' i 'alchemika', wrazenia bardzo pozytywne, tym bardziej ze ostatnio mialem z kim pogadac na ten temat i troche glebiej owe dziela przeanalizowac. w najblizszym czasie mam zamiar wziac sie za '11 minut' i troche przyhamowac, bo po 100 zlotych miesiecznie wydawac na ksiazki to nie daje rady.
ogolne refleksje: 'weronika...' dala mi sporo do myslenia i troche bardziej przypadlo mi do gustu niz 'alchemik', bardzo alegoryczny i zawierajacy duzo cytatow wartych uwagi.

kto czyta? jak oceniacie tworczosc owego pana?

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 0:30, 01 Mar 2009, w całości zmieniany 2 razy
Metallinka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob 23:41, 28 Lut 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Rudi, ja przeczytałam Alchemika i 11 minut. Jeżeli chodzi o tą drugą książkę, byłam nią wstrząśnięta, no i mamusia mi ją skonfiskowała szybko. Jak ją czytałam miałam 15 lat... Książka dla ludzi o mocnych nerwach.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: Sob 23:54, 28 Lut 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Moja przygoda z tym autorem zaczela sie od "weroniki". poniewaz uwielbiam to damskie imie to nawet sie nie wahałam czy ja brac czy tez nie. o autorze wczesniej nie slyszalam. ksiazka mnie nie zawiodla, czytalo sie szybko i lekko. przyszedl czas na pozostale "alchemik""piata góra" ... "11minut" "nad brzegiem rzeki..." piekne ksiazki lecz pierwsze wymienione za bardzo skupialy sie na Bogu o ktorym szczerze to czytac nienawidze. ale cytaty jak wspominales sa godne do przytaczania w roznych chwilach i pracach (czesto rowniez maturalnych). poniewaz mam zbiorek cytatow Coelho szukanie czegos odpowiedniego nie sprawia mi problemow;)
nie dziwie sie ze nastolatki chetnie siegaja po jego dziela. lepsza to niz uzaleznienie od ksiazek o heroinie i prostytucji ktorych ostatnio jest nawał.
hnnssy
Gaduła
Gaduła

PostWysłany: Nie 19:04, 01 Mar 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

przeczytałem Alchemika kilka lat temu. polecił mi tę książkę kumpel, który rozpływał się w zachwytach nad nią tak bardzo, że zanim ją wziąłem do ręki byłem pewien, że jest co najmniej dobra. po przeczytaniu przyszła refleksja "ok, ale po co, i dlaczego tak?" ja już wtedy czytałem Dickensa i bardziej mnie pociągał ten realizm angielski i ukazywanie wspaniałych bohaterów i ich losów na tle brudu, okrucieństwa i wyzysku, ukazywanie kontrastów dobry - zły, piękny - brzydki, i drogi do sprostania marzeniom poprzez upór, uczciwość i pracę.

Alchemik nie wpasował się moje upodobania, ale samemu Coelho dałem jeszcze jedną szansę i zacząłem czytać "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam". w połowie książki zatrzymałem się bo już nie dałem rady. tyle jeżeli idzie o mnie i Coelho.

rozumiem, że można lubić tego pisarza, choć myślę, że niego się wyrasta. dla mnie za dużo w nim pompatycznej, a przy tym mało wyszukanej, mistyki i tej górnolotnej mądrości, które mają być panaceum na egzystencjalne wypalenie.

mam taką radę, jeżeli lubicie Coelho to sięgnijcie po poezję Williama Blake'a. nie żeby byli oni podobni, ale właśnie ta różnica miedzy nimi pomaga zrozumieć jak ubogim pisarzem jest Coelho.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Gość

PostWysłany: Nie 19:59, 01 Mar 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

flower looks good in your napisał/a:
sięgnijcie po poezję Williama Blake'a.

no, tu sie przyznaje bez bicia. tworczosc owego pana kojarze slabo, mimo ze w koncu to moj ulubiony styl, ulubiony okres.
Pawciu
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie 21:48, 01 Mar 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Rudi napisał/a:
flower looks good in your napisał/a:
sięgnijcie po poezję Williama Blake'a.

no, tu sie przyznaje bez bicia. tworczosc owego pana kojarze slabo, mimo ze w koncu to moj ulubiony styl, ulubiony okres.

Mógłbym się przyznać do tego samego. Swojego czasu trochę czytałem o tym człeku, ale niestety nie miałem okazji sięgnąć po coś jego twórczości. Widziałem tylko kilka obrazów.
A co do tematu, to mam w planach sięgnąć po jakieś dzieło autora, ale na razie brak czasu, albo raczej zaparcia i chęci, taka studencka prokrastynacja Smile

Gaduła
Gaduła

PostWysłany: Pon 10:26, 02 Mar 2009 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Gokuszczykiewicz napisał/a:
taka studencka prokrastynacja Smile

jak to studenci potrafią wyłuskać z psychologii interesujące ich pojęcia! Wink
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Patoo
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Wto 13:11, 29 Wrz 2015 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

a ja uważam, żę Zahir jest niezły... jest napięcie, pomieszanie lekkie..
dieda
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pią 9:46, 06 Lis 2015 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Paulo Coelho jest tendencyjny, ale zawsze to lepsze niż 50 twarzy Greya.
rumia
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Sob 14:46, 26 Gru 2015 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Też lubię czytać jego dzieła. Jestem stałym "bywalcem" księgarni matras. Tam zakupiłam wiele jego dzieł.
GrazkaaW
Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Czw 22:57, 14 Sty 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Nie lubię książek tego pisarza. Ma on styl, który mi osobiście nie odpowiada.

Niemowa
Niemowa

PostWysłany: Pią 10:27, 15 Sty 2016 Odpowiedz z cytatem Powrót do góry

Jak ja nie lubię tego autora! Jest do bólu wręcz banalny.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu    Forum Biłgorajskie Strona Główna -> Film, kino, literatura

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat